0

اخبار ورزشی / فرهنگی

نقدی بر سه فیلم جشنواره فجر + دلیل تعویض پیکه از زبان والورده – فولاد زرند

فوریه 10, 2018 در 12:00 ب.ظ توسط

خبرآنلاین:  یادداشت‌هایی کوتاه در نقد فیلم های «جشن دلتنگی»، «هایلایت» و «ماهورا» را می خوانید.

جشن دلتنگی/ پوریا آذربایجانی

ساخت فیلم اپیزودیک بر محور یک موضوع (این جا لابد موضوع روابط گسسته عاطفی و انسانی در اثر مراودات مجازی است) امری متداول است، به شرط آن که در ریتم و قالب هم این اپیزودیک بودن منطق و انسجام و پویایی خود را حفظ کند و در روایت‌های متعدد خود درجا نزند و به تشتت نرسد
حذف فیزیکی یکی از اضلاع مربع، جواب رد ضلع دیگر، و ادامه همنشینی دو ضلع دیگر.

وقتی موضوعی برای فیلم انتخاب شده است که با رویه ها و هنجارهای حاکم موجود چندان جای مانور رویش نیست، نتیجه آن می شود که بعد از روندی ایستا در میانه اثر (سوال و جواب تکراری مرد و زن داستان: پس کی می خواهیم کاری کنیم؟ نمی دانم) ، فرجامش به پاستوریزه ترین شکل و پیش بینی پذیرترین قالب رقم بخورد.

ساخت فیلم اپیزودیک بر محور یک موضوع (این جا لابد موضوع روابط گسسته عاطفی و انسانی در اثر مراودات مجازی است) امری متداول است، به شرط آن که در ریتم و قالب هم این اپیزودیک بودن منطق و انسجام و پویایی خود را حفظ کند و در روایت‌های متعدد خود درجا نزند و به تشتت نرسد. جشن دلتنگی این شرط را چندان رعایت نکرده است.

هایلایت/ اصغر نعیمی

ماهورا/ حمید زرگرنژاد

خبرآنلاین:  یادداشت‌هایی کوتاه در نقد فیلم های «جشن دلتنگی»، «هایلایت» و «ماهورا» را می خوانید.

جشن دلتنگی/ پوریا آذربایجانی

ارجاع فیلم به یکی از وقایع واقعی روزهای نخست جنگ ستودنی است، اما فیلم در ترسیم روابط بین شخصیت ها و موقعیت ها کم توان است و هر چه پیش می رود این نقص در ترکیب با شعار و احساسات گرایی، بیش تر خود را می نمایاند.

——————-
خبرگزاری ایسنا: سرمربی بارسلونا به دلیل تعویض پیکه در دیدار مقابل والنسیا اشاره کرد.

 بارسلونا بامداد جمعه در دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی کوپا دل ری با دو گل والنسیا را شکست داد و به فینال صعود کرد
سرمربی بارسلونا در ادامه اظهار کرد: تصور می‌کردیم حریف می‌خواهد توپ‌ربایی کند و این چنین شد. بازیکنان والنسیا می‌خواستند از این طریق به ضد حمله دست یابند. در مقابل ما بازی را در اختیار گرفتیم و آن‌ها عقب‌نشینی کردند و قصد داشتند ما را شگفت‌زده کنند. ما با بازیکنانی هم‌چون لیونل مسی، آندرس اینیستا و… تلاش زیادی کردیم و در نهایت توانستیم پیروز این دیدار شویم.

 بارسلونا بامداد جمعه در دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی کوپا دل ری با دو گل والنسیا را شکست داد و به فینال صعود کرد. ارنستو والورده پس از بازی گفت: بارسلونا عادت دارد تا لحظه آخر تلاش کند. از نتیجه به دست آمده خیلی خوشحالم چون پنجمین فینال پیاپی است که آبی‌اناری‌ها تجربه خواهند کرد. تکرار این موضوع خیلی سخت است. تصور می‌کردیم که بازی خیلی سختی باشد که این چنین بود. با این حال با در دست داشتن بلیت فینال به خانه بر می‌گردیم.

والورده در مورد وضعیت جرارد پیکه گفت: در دقایق پایانی بازی متوجه شدیم او مشکل جسمانی دارد به همین خاطر ترجیح دادم استراحت کند و پیکه تعویض شد.

سرمربی اسپانیایی افزود: برابر سلتاویگو، اسپانیول و مقابل والنسیا پیروزی به سختی به دست آمد. ماه سخت ژانویه را پشت سر گذاشتیم.

خبرگزاری ایسنا: سرمربی بارسلونا به دلیل تعویض پیکه در دیدار مقابل والنسیا اشاره کرد.

برچسب‌ها,

پاسخ دهید