0

اخبار ورزشی / گردشگری

قلی‌زاده با شارلوا بلژیک به توافق رسید + طرح مطالعه و مرمت قلعه پرتغالی های جزیره لارک آماده می شود – فولاد زرند

می 6, 2018 در 2:29 ق.ظ توسط

خبرگزاری میزان: علی قلی‌زاده ستاره این فصل تیم فوتبال سایپا که این روز‌ها شایعه جدایی‌اش زیاد به گوش می‌رسد، احتمالا به لیگ بلژیک می‌رود
قلی‌زاده پس از آخرین بازی تیم فوتبال ساپیا در لیگ برتر راهی کشور بلژیک شده است تا یکی از بازی‌های این تیم را در لیگ بلژیک از نزدیک تماشا کند. حتی قلی‌زاده در این مدت یکی از بازی‌های شارلوا با حضور کاوه رضایی را از نزدیک دیده است.

خبرگزاری میزان: علی قلی‌زاده ستاره این فصل تیم فوتبال سایپا که این روز‌ها شایعه جدایی‌اش زیاد به گوش می‌رسد، احتمالا به لیگ بلژیک می‌رود.

شنیده می‌شود علی قلی‌زاده که تصمیم رفتن به اروپا را از قبل داشته است و هدف نقل و انتقالاتی پرسپولیس استقلال بوده، با تیم شارلوا بلژیک که کاوه رضایی را در اختیار دارد به توافق اولیه رسیده است و به بلژیک هم سفر کرده است.

——————-

معاون میراث فرهنگی استان هرمزگان از آماده سازی طرح مطالعه و مرمت قلعه پرتغالی های لارک خبر داد

درحال حاضر طرح خدمات این قلعه آماده شده است و طرح مطالعه تا پایان تابستان به پایان می رسد.

در دور دوم سفرهای ریاست جمهوری به دلیل اهمیت این اثر تاریخی، قلعه لارک جزو اولویت های مصوبات قرار گرفت. درحال حاضر 80 میلیون تومان برای ایجاد طرح مرمت قلعه لارک در نظرگرفته شده که سال جاری به محض تخصیص اعتبار عملیات مرمت و حفاظت آن آغاز می شود.

اشکان مختاری معاون میراث فرهنگی استان هرمزگان در رابطه با وضعیت این بنای ارزشمند تاریخی گفت: قلعه پرتغالی لارک یکی از قلاع چهارگانه پرتغالی هاست که در اوایل دوره صفویه به دستور آلفونسو آلبرکرک ساخته می شود.

قلعه پرتغالی لارک دارای چهار برج است و مصالح آن از سنگ لاشه و سنگ های مرجانی و گچ نیمکوب (ساروج) است. همچنین ساختار بنا به صورت دو طبقه شامل زندان، سربازخانه، محل نگهداری سلاح و مقر فرمانداری و حیات مرکزی می شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

معاون میراث فرهنگی استان هرمزگان از آماده سازی طرح مطالعه و مرمت قلعه پرتغالی های لارک خبر داد.

این قلعه که بعد از قلعه پرتغالی های هرمز بزرگ ترین قلعه هرمزگان محسوب می شود در سالیان گذشته بر اثر عوامل انسانی و طبیعی مورد آسیب های جدی قرار گرفت.

قلعه لارک یکی از چهار قلعه باقی مانده پرتغالی هاست که سال 1382 با شماره 10922 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

برچسب‌ها,

پاسخ دهید