0

فرهنگی

روسیه: کمک تسلیحاتی ما به طالبان کذب است – فولاد زرند

آوریل 12, 2018 در 2:51 ق.ظ توسط

خبرگزاری ایرنا: سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه ادعای برخی رسانه های آمریکایی مبنی بر کمک تسلیحاتی روسیه به طالبان را رد کرد
زاخارووا با اشاره به حضور شماری از جنگجویان در شهر دوما در غوطه شرقی خاطرنشان کرد که مذاکره با این گروه از سوی نظامیان سوری با حمایت مرکز روسی آشتی طرف های متخاصم در سوریه ادامه دارد.
وی افزود: عناصر رادیکال تلاش می کنند مانع از تسلیم و خروج این افراد از غوطه شرقی شوند و در روند مذاکرات خلل ایجاد می کنند.

**ادامه مذاکره با جنگجویان برای ترک غوطه شرقی

وی افزود: با این حال دولت انگلیس روسیه را به انتشار اطلاعات جعلی متهم می کند.

«ماریا زاخارووا» به خبرنگاران گفت: آمریکا کشتار غیرنظامیان بر اثر حملات هوایی خود به مناطق مسکونی در افغانستان را انکار می کند.

وی افزود: اما هیچیک از سئوال هایی که روسیه از انگلیس پرسیده، از طرف لندن پاسخ داده نشده است.
زاخارووا در همین حال خاطرنشان کرد که موج بزرگی از اطلاعات غیرواقعی و دروغین در مساله اسکریپال از طرف انگلیس بوجود آمده است.

تیره شدن روابط مسکو و لندن به اخراج متقابل 150 دیپلمات از روسیه و نزدیک به 30 کشور جهان منجر شده است.
آمریکا با اخراج 60 دیپلمات یا کارمند روس در مقر سازمان ملل متحد و بستن کنسولگری سیاتل، پیشتاز است.

سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه گفت که روز چهار شنبه یک ماه از حادثه مسمومیت اسکریپال گذشت و طرف روسی در این مدت بسیار تلاش کرد تا با طرف انگلیسی تماس برقرار کرده و درباره این مساله گفت وگو و تحقیقات در مورد این پرونده جعلی را آغاز کند.

وی ادامه داد: در این حملات که 26 و 27 اسفند ماه صورت گرفت، 19 غیرنظامی کشته و 24 نفر دیگر مجروح شدند.
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: مجلس افغانستان از رئیس جمهوری این کشور خواسته در مورد این جنایات تحقیق شود.

**خودداری انگلیس از تماس با روسیه در مساله اسکریپال

وی با بیان اینکه حملات هوایی منجر به کشتار جمعی غیرنظامیان افغان، غالبا توسط هواپیماهای آمریکایی و متحدان غربی این کشور صورت می گیرد، افزود: در ماه مارس (اسفند 96- فرودین 97) هواپیماها و پهپادهای آمریکا چند حمله به اهدافی در استان های ننگرهار، هیلمند، قندهار و فراه داشتند که بر اثر آن شماری از غیرنظامیان کشته شدند.

سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه گفت: در بقیه بخش های منطقه غوطه شرقی وضعیت آرام و به شرایط زندگی عادی باز می گردد و ساکنان محلی شروع به بازگشت به خانه های خود کردند.

خبرگزاری ایرنا: سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه ادعای برخی رسانه های آمریکایی مبنی بر کمک تسلیحاتی روسیه به طالبان را رد کرد.

برچسب‌ها,

پاسخ دهید