0

گردشگری

تعطیلی جزیره مشهور فیلیپین به خاطر آلودگی های زیست محیطی – فولاد زرند

آوریل 8, 2018 در 1:56 ب.ظ توسط

به دلیل نگرانی از آسیب دیدن سواحل بکر جزیره بوراکای فیلیپین، دولت این کشور تصمیم گرفته است که به مدت شش ماه ورود گردشگران را به این منطقه ممنوع کند
این جزیره که به دلیل شن های سفید سواحلش مشهور است، سال گذشته میزبان حدود دو میلیون بازدیدکننده بود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

مقامات محیط زیست هشدار دادند که فاضلاب مغازه ها، رستوران ها و مراکز گردشگری وارد آب های منطقه می شود. در ماه فوریه گذشته، دوترته صاحبان رستوران ها و مراکز گردشگری را به باد انتقاد گرفت و آنها را متهم کرد که فاضلاب را مستقیم در دریا تخلیه می کنند.

مشخص نشده که ممنوعیت ورود گردشگران چگونه اجرا خواهد شد. پیش تر وزارت تجارت و صنایع فیلیپین پیشنهاد داده بود که تعطیلی جزیره مرحله به مرحله انجام شود چون بستن ناگهانی برای کسب و کار و معیشت ساکنان جزیره زیان آور خواهد بود.

یکی از سخنگویان رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین با اعلام این خبر گفت که قانون بستن این جزیره به روی گردشگران از تاریخ ۲۶ آوریل (ماه جاری میلادی) اجرا می شود.

این تصمیم در پی نگرانی ها از وضعیت محیط زیست جزیره گرفته شده است. پیش تر دوترته گفته بود که جزیره بوراکای به “چاه فاضلاب” تبدیل شده است و تهدید به بستن آن کرده بود. 

به دلیل نگرانی از آسیب دیدن سواحل بکر جزیره بوراکای فیلیپین، دولت این کشور تصمیم گرفته است که به مدت شش ماه ورود گردشگران را به این منطقه ممنوع کند.

تصمیم بستن این جزیره به روی گردشگران باعث نگرانی هزاران نفر از کسانی شده است که در زمینه های مختلف صنعت گردشگری در این جزیره کار می کنند. حدود ۵۰۰ رستوران، هتل و مرکز گردشگری در این جزیره دایر است و گردش مالی آنها در سال گذشته بیش از یک میلیارد دلار بوده است. دولت اعلام کرده است که شرکت هایی که از این تصمیم متضرر شوند کمک مالی دریافت خواهند کرد.

پاسخ دهید