0

فرهنگی

ترامپ، نرخ بیکاری آمریکایی‌ها را کاهش داد – فولاد زرند

می 16, 2018 در 2:46 ق.ظ توسط

عصر ایران: بر اساس اعلام وزارت کار ایالات متحده آمریکا در ماه آوریل امسال نرخ بیکاری در این کشور به زیر 4 درصد (3
بر اساس اعلام دفتر آمار وزارت کار آمریکا، در ماه آوریل سال جاری میلادی بیش از 164 هزار شغل جدید در آمریکا ایجاد شده است.

ترامپ دیروز – جمعه- با نوشتن توییتی با اعلام رسیدن نرخ بیکاری به رقم زیر حد استاندارد و مطلوب در آمریکا (یعنی زیر 4 درصد) رسیدن به این حد در میان‌مدت را از معجزات اقتصادی دولت خود دانست.

این پایین‌ترین رقم از سال 2000 میلادی است.

دونالد ترامپ در شعارهای انتخاباتی خود وعده داده بود نرخ بیکاری را به پایین‌ترین حد خواهد رسانید؛ او گفته بود این کار را از طریق کاهش واردات و افزایش صادرات محصولات تولیدی آمریکا انجام خواهد داد.

عصر ایران: بر اساس اعلام وزارت کار ایالات متحده آمریکا در ماه آوریل امسال نرخ بیکاری در این کشور به زیر 4 درصد (3.9 درصد) رسیده است.

در 7 سال گذشته اقتصاد آمریکا شاهد رشد مداوم و مستمر بوده و هر ماه و سال میزان شغل بیشتری نسبت به ماه‌ها و سال‌های گذشته ایجاد شده است.

کاهش نرخ بیکاری یکی از شعارهای انتخاباتی دونالد ترامپ بوده است.

همچنین بر اساس آمار وزارت کار آمریکا، میانگین دستمزد آمریکایی ها نیز در سال 2018 با رشد 2.6 درصدی به رقم 26 دلار و 84 سنت به ازای هر ساعت کار رسیده است.

همچنین بر اساس این آمار نرخ بیکاری رنگین پوستان نیز در ماه‌های گذشته شاهد کاهش قابل ملاحظه‌ای بوده و در ماه آوریل امسال به 6.6 درصد رسیده است. این میزان کمترین آمار ثبت شده در دفتر آمار وزارت کار آمریکاست.

ترامپ در 16 ماه گذشته از طریق وضع تعرفه روی واردات تلاش کرده است شرکت‌های آمریکایی را که در خارج از این کشور تولید کرده و محصولات خود را به بازارهای جهانی از جمله آمریکا صادر می‌کنند، به داخل آمریکا بیاورد.

برچسب‌ها,

پاسخ دهید